Що перевірити перед далекою поїздкою?

Кожен період відпусток включає подорожі, довгі поїздки і багато планування. Куди б ви не збиралися, слід вжити заходів обережності перед тим, як відправитися в дорогу. Ми дамо вам кілька порад для безпечної поїздки і подорожі без проблем!

Rich text

1-Перевірте і почистіть щітки склоочисника

Вони важливі на випадок дощу або забруднення скла. Існує кілька ознак необхідності заміни щіток склоочисника: важке ковзання, звуки тертя або дивні рухи... Іноді це означає, що їх всього лише потрібно почистити. Візьміть тканину і почистіть їх. Заощадите гроші і позбудетеся від турбот!

2-Перевірте фари

Перед кожною поїздкою у відпустку необхідно перевірити фари головного світла, покажчик повороту і задні габарити. Їх справний стан дозволить іншим водіям бачити вас, а також забезпечить вашу безпеку і допоможе уникнути штрафів. Попросіть когось із сім'ї або сусіда допомогти вам з перевіркою! 

3-Перевірте лобове скло

Якщо ви виявили пошкодження або дефекти і хвилюєтеся, що це серйозно, проконсультуйтеся з механіком Point S під час наступного візиту. Важливо зашпаровувати глибокі тріщини і сколи на склі, оскільки це може бути небезпечно.

4-Перевірте стан шин і тиск в них

Що стосується шин, слід врахувати 3 головні елементи:

  • Тиск в шинах перевіряється перед кожною довгою поїздкою. Рекомендується виконувати перевірку в холодну пору, оскільки тепло може вплинути на показники. Правильний рівень тиску в шинах допоможе вам заощадити паливо і мінімізувати знос шин. 
  • Глибина протектора шини повинна бути більше 1,6 мм. Якщо вона менша, їздити на таких шинах небезпечно, адже підвищується ризик аварії. 
  • Важливо перевірити регулювання розвалу і сходження і балансування шин. 

Належна практика техобслуговування передбачає перевірку шин кожні 5000 км. 

5-Перевірте радіатор 

Влітку однією з причин перегріву двигуна є радіатор або витік рідини. Якщо після зупинки автомобіля ви бачите зелену, помаранчеву або жовту рідину під ним, це означає, що стався витік охолоджуючої рідини. Цю проблему потрібно виправити перед довгою поїздкою. 

6-Перевірте рівні рідин в автомобілі

Перевірте масло, холодоагент (в кондиціонері) і рідину склоомивача. Недостатня кількість масла може привести до пошкодження двигуна, а недостатня кількість холодоагенту – до поломки системи кондиціонування. Ремонт таких поломок коштує дуже дорого, тому важливо регулярно перевіряти рівні цих рідин.

Також необхідно перевірити рідину гідропідсилювача і трансмісії. У разі труднощів при повороті автомобіля і тривалої вібрації керма після зупинки рівень рідини гідропідсилювача недостатній. Також необхідно перевірити трансмісійну рідину, особливо якщо у автомобіля великий пробіг.

7-перевірте ремінь ГРМ і приводний ремінь

Переконайтеся, що ці перевірки будуть виконані під час вашого наступного візиту. Заміна ременя коштує недорого, але дорого обходиться ремонт поломок, викликаний розірваним ременем. Ремінь необхідно перевіряти кожні 75 000 – 130 000 км в залежності від вашого транспортного засобу. Довіряти таку перевірку варто досвідченому експерту.

8-перевірте вихлопну трубу і наявність іржі

Якщо ви чуєте шум під час їзди по вибоїнах, ваша вихлопна труба могла від'єднатися. У більшості випадків це виправляється за допомогою зварювання. Під час перевірки днища автомобіля зверніть увагу на наявність іржі. У разі збереження іржі тривалий час вона може викликати пошкодження певних компонентів вашого автомобіля. Виконуйте перевірку наявності іржі в автомобілі в сертифікованому центрі. 

9-виконайте діагностику гальм

Це надзвичайно важливо для вашої безпеки та безпеки інших водіїв. Коли під час гальмування ви відчуваєте, що гальмівний шлях збільшуються, а під час дощу ситуація погіршується, негайно перевірте автомобіль. Зазвичай діагностику гальм потрібно виконувати кожні 6 місяців.

10-перевірте акумулятор і наявність ознак корозії

Це можна зробити за допомогою мультиметра. Напруга повинна бути між 12,5 В для 100% заряду і 14,5 В при працюючому двигуні. Напруга 12,0 В дорівнює заряду 25 %, що означає, що потрібно зарядити акумулятор. На проблему можуть вказувати кілька ознак:

  • Повільне або утруднене запалювання
  • Запах тухлих яєць (сіри) від витоку
  • Неналежна робота електричного обладнання

Якщо ви сумніваєтеся, запитайте у свого механіка. Рекомендується виконувати діагностику акумулятора кожні 3 місяці. 

11-ПЕРЕВІРТЕ АВАРІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ

Аптечка, запасні шини та інструменти повинні бути в хорошому стані. Також переконайтеся, що документи, такі як водійське посвідчення, не прострочені. 
Після всіх цих перевірок ви можете спокійно вирушати в дорогу. 

 

Однак, якщо ви хочете виконати професійну діагностику транспортного засобу, призначте зустріч з одним з наших експертів!