Діагностика й заміна амортизаторів

На щастя, амортизатори забезпечують більш комфортну й безпечну їзду на вибоїнах і поганих дорогах! Ви коли-небудь думали про їх перевірку? Ми розповімо вам усе про діагностику амортизаторів, ризики від зношених амортизаторів, і як Point S виконує їх діагностику й заміну для підтримки вашого транспортного засобу в хорошому стані!

Rich text

Як працюють амортизатори?

Амортизатори – один з найважливіших амортизувальних компонентів автомобіля разом із шиною та ресорою. Вони забезпечують оптимальне зчеплення між дорогою та шиною. Амортизатори гасять підстрибування й удари шин об землю. Вони забезпечують більш стабільну й комфортну їзду, оскільки знижують розгойдування й вібрацію.

Амортизатори спрацьовують близько 5000 разів на кілометр! Чим жорсткіше амортизатори, тим краще буде керування. Але якщо вони м’які, це поліпшить комфорт від водіння.

Наш професійний досвід із діагностики амортизаторів

Знос амортизаторів не визначити візуально, тому перевірити їх складніше. Крім того, водії зазвичай звикають до їх зносу й адаптують манеру водіння відповідно. Таким чином, важливо забезпечувати їх регулярну професійну діагностику, оскільки їх знос може викликати багато проблем.

У Point S для вас виконають діагностику амортизаторів, щоб ви могли безпечно їздити. У разі виявлення будь-яких проблем із підвіскою або амортизаторами ми виконаємо їх заміну за доступною ціною, оскільки ми в Point S вважаємо, що безпека не повинна бути питанням бюджету!

Ризики від зношених амортизаторів

Не багатьом відомо про небезпеки, які виникають у разі їзди зі зношеними амортизаторами. Важливо регулярно виконувати їх діагностику, оскільки їх знос може призвести до таких ризиків:

  • Передчасний знос шин: зношені амортизатори скорочують термін експлуатації шин, оскільки сильний і регулярний відскік від дороги призводить до нерівномірного зносу шини, наприклад до сплющування протектора. Шини втрачають здатність забезпечити належний контакт із дорогою.
  • Більш довгий гальмівний шлях і неправильна робота системи АБС. Відстань до повної зупинки автомобіля на швидкості 50 км/год збільшиться на 2 метри. На мокрій дорозі вона може збільшитись навіть до 6 метрів. Уявіть наслідки різкого гальмування на трасі...
  • Втрата керованості автомобіля
  • Аквапланування: аквапланування може статися, навіть якщо ваші шини в хорошому стані.
  • Менш комфортне водіння: вібрації, що виникають внаслідок зношених амортизаторів, роблять водіння менш комфортним, а також можуть викликати втому. Це небезпечно в разі їзди на великі відстані!

Коли робити заміну амортизаторів

Ми рекомендуємо виконувати діагностику амортизаторів кожні 20 000 км і в ідеалі замінювати їх кожні 70 000 км. Комплекти підвіски й амортизатори слід замінювати з тією ж частотою. Для вашої безпеки варто також перевіряти розвал сходження коліс.

Якщо ви виявите одну з таких ознак, то можливо ваші амортизатори несправні, і їх необхідно перевірити:

  • Вібрація під час їзди
  • Нерівномірний знос шин
  • Відхилення від шляху або опускання передньої частини при гальмуванні

 

Виявили одну із зазначених вище ознак? Не втрачайте часу та призначте зустріч з одним із наших експертів!

Поради наших експертів
Переглянути всі наші статті
Ознайомтеся з нашими експертними порадами щодо технічного обслуговування автомобіля та автомобільних шин для життя без стресу